GKS Gietrzwałd - Unieszewo - GKS Dźwierzuty 2 - 0 (2-0)

Szelągowski - Rudziński, Kulkowski, K. Buśko (Skrodzki), Szatanek - Stadnicki, Januszkiewicz (Przyczyna), Drzewiński (Sadowski), Stanisławski - Brejlak (S. Buśko), Golks

1 - 0 K. Buśko (9")

2 - 0 Golks (14")

Zdjęcia z meczu

Filmiki z meczu

6 czerwca 2015r. do Gietrzwałdu na Stadion Leśny przybyła ekipa GKS-u Dźwierzut. Piłkarze z Dźwierzut to jedna z drużyn aspirujących do awansu, lecz po kilku słabszych meczach w rundzie wiosennej ten awans się od nich oddalał i w meczu z nami musieli koniecznie wygrać, aby dalej mieć szanse. Natomiast w przypadku naszego zwycięstwa było pewne, że zapewnimy sobie awans i wyniki ostatnich obu kolejek będą dla nas bez znaczenia (dla przyp. W 21 kolejce gramy z Różnowem, a w 22 z Jedwabnem za, które otrzymujemy pewne 3 pkt walkowerem) W naszym składzie wyjściowym, jak i kadrze meczowej brakuje dotychczas podstawowego zawodnika Sebastiana Świdra, który kilka dni przed meczem miał wypadek samochodowy, który uniemożliwi mu występy na boisku do końca obecnego sezonu, ale ogólnie stan zdrowia piłkarza jest dobry. Na jesień w Dźwierzutach w okrojonym składzie przegrywamy 7-2.

Pogoda tego dnia nie rozpieszczała zawodników obu drużyn, ponieważ ciężko było wytrzymać stojąc na tym słońcu, a do tego trzeba było walczyć całe 90 minut na boisku o każdą piłkę. Z pogody na pewno mogli być zadowoleni którzy licznie zebrali się na stadionie w Gietrzwałdzie tak jak i bywało to we wcześniejszych meczach rundy wiosennej. Mecz rozpoczynają goście, którzy wymieniają dużo podać w strefie obronnej i powoli próbują konstruować swoje ataki pozycyjne. My natomiast nastawiamy się na gry z kontry i sytuacji strzeleckich po wykonywanych stałych fragmentach gry w okolicach pola karnego przeciwnika z których strzelamy sporo bramek i już słyniemy w całej lidze. Około 9 minuty meczu mamy rzut wolny tuż przed polem karnym gości do piłki podchodzi Kamil Kulkowski, który krótkim podaniem uruchamia niepilnowanego Kacpra Buśko, a ten nieatakowany mocnym strzałem z 13 metra pod poprzeczkę wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Kilka minut później mamy już 2-0. Po daleko wyrzuconym aucie przez Marka Brejlaka , piłka przelatuje przez całą szerokość bramki, a tam z najbliższej odległości na 2-0 podwyższa Kacper Golks. Goście chyba zaskoczeni są obrotem takiej sytuacji i starają się rozgrywać swoje akcje mniejszą ilością podań, a my natomiast staramy realizować założenia przed meczowe i pewnie się bronimy i szukamy kontr oraz stałych fragmentów pod bramką przeciwnika.  Po jednym z kolejnych autów pod bramką gości możemy prowadzić już 3-0, ale fenomenalnie spisuje się bramkarz przyjezdnych. Około 25 min w zamieszaniu pod naszą bramką piłka trafia w słupek, którą już przechwytuje nasz bramkarz Piotrek i to chyba była najgroźniejsza sytuacja bramkowa w tej części gry przez naszego rywala. Nasz trener tego dnia nie kalkuluje i gra bardzo zachowawczo i w 30 minucie przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Janusz Januszkiewicz, który kilka chwil wcześnie przerwał akcje Dźwierzut faulem i został upomniany przez sędziego żółtą kartką, a zastępuje go Grzegorz Przyczyna. Do końca pierwszej części gry Dźwierzuty spychają nas do głębokiej defensywy i praktycznie nie możemy wyjść z akcją z naszej połowy, lecz dobrze dysponowana tego dnia nasza formacja defensywna wraz z bramkarzem umożliwia strzelenie kontaktowej bramki gościom. Do przerwy prowadzimy 2-0. Po zmianie stron goście kontynuowali natarcie na naszą bramkę, lecz bez skutku, ale zapominając trochę o grze w obronie i dzięki czemu znajdujemy się w kilku idealnych sytuacji do strzelenia bramki, ale fenomenalnie spisuje się bramkarz z Dźwierzut i broni swój zespół przed kolejnymi straconymi bramkami. Wydaje się, że podwyższenie wyniku to tylko kwestia czasu, ale przy naszych niewykorzystanych sytuacjach goście także zagrażają i raz byli bardzo blisko strzelenia bramki kontaktowej, ale piękną paradą popisuje się Piotrek Szelągowski i dalej możemy cieszyć się z prowadzenia 2-0. Cały mecz kończy się wynikiem 2-0, ale z sytuacji bramkowych to chyba najmniejszy wymiar kary dla gości, bo tak przez większość gry to może oni prowadzili grę, ale sytuacji do strzelenia bramki mieli miej. Za tydzień w niedzielę zagramy ostatni mecz w tym sezonie, a do Gietrzwałdu przyjedzie Jarys Różnowo. Zapraszam do obejrzenia zdjęć oraz filmików z tego spotkania.